لوله آبیاری قطره ای
بهمن 6, 1399
لوله پلی اتیلن گاز
بهمن 6, 1399

لوله پلی اتیلن علاف

یکی از کاربردهای لوله پلی اتیلن با قطر کوچک و متوسط، استفاده از آن ها به عنوان غلاف کابل های برق و مخابرات است. این کاربرد امروزه طرفداران زیادی در این صنعت پیدا کرده و مشخص شده است که این لوله ها جایگزین های خوبی برای سایر لوله ها هستند.لوله پلی اتیلن تک جداره با دیواره های صاف و یکنواخت در مسیر عبور کابل های برقی نصب می شوند، بدون اینکه دچار کوچک ترین آسیبی گردند.

جنس لوله پلی اتیلن غلاف از مواد پلی اتیلن PE80 از نوع HDPE است؛ به این ترتیب در برابر عوامل مخربی مانند خوردگی و پوسیدگی مقاوم هستند. از لوله های پلی اتیلن می توان با اطمینان در خط لوله استفاده نمود، چرا که این لوله ها از استحکام فوق العاده ای برخوردارند. سایز معمول لوله های پلی اتیلن که به عنوان غلاف کابل استفاده می شوند، ۱۵۰ تا ۳۰۰ میلی متر است. البته این مقدار، ثابت نیست و مطابق با نظر کارشناسان متغیر می باشد.

R removebg preview 2 - لوله پلی اتیلن علاف

مزایای لوله پلی اتیلن غلاف

لوله پلی اتیلن غلاف برای غلاف کردن یا روکش دادن کابل های مخابراتی، برق و فیبرهای نوری استفاده می شوند. این لوله ها معمولاً به صورت کلاف و در فشار کاری ۲ بار به بازار عرضه می شوند. یکی از ویژگی های این نوع لوله ها، انعطاف پذیری بالای آن ها است. مقاومت بالا و سبک بودن وزن، از امتیازات دیگر این لوله ها می باشد.

به واسطه انعطاف پذیری بالای لوله پلی اتیلن غلاف، امکان حلقوی کردن آن ها تا ۲۰۰ متر نیز وجود دارد. روش اتصال این لوله ها بسیار ساده و آسان بوده و در کوتاه ترین زمان می توان خط لوله را راه اندازی نمود. از سویی دیگر، لوله های پلی اتیلن موجب کاهش هزینه ها نیز می گردند.

etesalat removebg preview - لوله پلی اتیلن علاف

یکی از الزامات لوله های  پلی اتیلنی غلاف، عایق بودن در برابر جریان الکتریسیته و رطوبت است. این لوله ها در اندازه و ضخامت های گوناگونی تولید می شوند و بسته به نوع کابلی که قرار است از داخل لوله عبور کند، یکی از انواع سایزها انتخاب می شود. لوله های پلی اتیلنی غلاف مقاومت خوبی در برابر نفوذ رطوبت و آب به داخل لوله دارند.

نکته مهمی که در مورد لوله پلی اتیلن غلاف وجود دارد این است که بسته به نوع کاربری خطوط کابلی (برق، مخابرات یا فیبر نوری) باید یکی از سایزهای لوله انتخاب شود. از طرف دیگر، علاوه بر لوله های پلی اتیلن تک جداره با دیواره های صاف، می توان از لوله های دوجداره یا لوله کاروگیت با قطر کم نیز به عنوان غلاف استفاده نمود.

 

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments