لوله کاروگیت
اردیبهشت 5, 1400
لوله پلی اتیلن
اردیبهشت 5, 1400

شناخت اتصالات کاروگیت

 

اتصالات کاروگیت انواع مختلفی دارند که در این نوشته کوتاه میخواهیم درباره اتصالات کاروگیت دو جداره پلی اتبلن بپردازیم.هر چند متعدد بودن این نوع اتصالات بیش از خود لوله می باشد وتا جایی که در زمینه انتقال مواد سیال بیشتر مشکلات گزارش شده در نوع اتالات بی کیفیت یا ناهماهنگ با نوع شرایط بوده است به عبارتی در شرایطی که نوع خاصی از اتصالات کاروگیت مد نظر بوده از مدل اتصالات استفاده شده که خود این عامل نیز موجب مشکلاتی میشود.

OIP  7  removebg preview - شناخت اتصالات کاروگیت

اتصالات یکپارچه و گوناگون موجب اجرای بهترطرح های با دوام میشوند نشستس زمانی رخ میدهد که لوله ها و اتصالات از مقاومت وکییت مطلوبی برخوردار نباشند همین امر موجب آلوده شدن محیط زیست وفاجعه زیست محیطی میشوند.

اتصالات کاروگیت از مزایای فراوانی برخوردار است که موجب محبوبیت وکاربرد زیاد آن شده است به طور مثال این نوع اتصالات به خاطر مقاومت زیادی در برابر مواد خورنده ولسیدی وقلیایی مخرب در عبور دادن مواد سیال فاضلابی استفاده میشوند وهمچنین به دلیل نصب آسان ووزن کمی که دارند هزینه عملیات لوله کشی را بسیار پایین می آورد.

طول عمر لوله کاروگیت به عت جنس پلی اتیلن نسبت به دیگر اتصالات بسیار زیاد است و از دوام بالایی نیز برخوردار است.

corrugated pipe - شناخت اتصالات کاروگیت

سایز اتصالات کاروگیت

لوله های کاروگیت طبق استانداردهای (EN13476),(DIN16961-2)بررسی میشوند وهر کدام از این استانداردها مقاومت وابعاد حلقه های لوله وسایر مشخصات را در شرایط گوناگون محاسبه میکنند.

همانطور که گفته شد اتصالات کاروگیت دارای انواع سایز میباشند واز 4اینچ الی 3500میلی متر متغییر میباشند.

چند مورداز اتصالات کاروگیت

لوله کاروگیت با سایز 125 میلیمتر که در خطوط لوه کشی فاضلاب کاربرد دارد.

لوله کاروگیت با سایز 160 میلیمتر این نوع سایز بسیار متقاضی دارد و پر مصرف است و مقاومت آنها با انواع فشار نیوتن محاسبه میشود.

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments